Społeczne Towarzystwo Oświatowo-Medyczne Zespół Szkół Ekologiczno-Medycznych telefon  42 633 00 08     Łódź, ul. A. Próchnika 42

Willa Natura - nasza górska baza edukacyjna

Zapraszamy na warsztaty edukacyjne, sportowe i turnusy zdrowotne

Willa Natura położona jest na uboczu Uzdrowiska Lądek-Zdrój blisko lasu, wyciągu narciarskiego, niedaleko do centrum zabiegowego Uzdrowiska. Ośrodek oferuje 2, 3, 4-osobowe pokoje gościnne z łazienkami. Do dyspozycji kuchnia, sala do spożywania posiłków. Cena za nocleg: 40 PLN za osobę na dobę. Doba noclegowa zaczyna się w dniu przyjazdu o godzinie 14.00, a kończy w dniu wyjazdu o godzinie 12.00. Oprócz pobytów wypoczynkowych o dowolnej długości, serdecznie zapraszamy Państwa na tematyczne turnusy organizowane w ciągu roku.

Lądek Zdrój posiada największą liczbę obiektów zabytkowych pośród uzdrowisk.

Gmina Lądek-Zdrój położona jest w południowo-wschodniej części województwa dolnośląskiego, w obszarze pogranicza polsko-czeskiego. Obszar gminy leży we wschodnim obrzeżu powiatu kłodzkiego. Rozciąga się na przestrzeni 13 km w malowniczej dolinie Białej Lądeckiej, biorącej swój początek w Górach Bialskich i uchodzącej w pobliżu Kłodzka do Nysy Kłodzkiej. Samo miasto Lądek Zdrój, oddalone 25 km od Kłodzka, leży u podnóża Gór Złotych, pasma rozciągającego się wzdłuż granicy z Republika Czeską.
Miasto Lądek-Zdrój rozwinęło się w środkowym biegu Białej Lądeckiej, rozdzielającej Masyw Śnieżnika od Gór Złotych, w najszerszym miejscu tworzonej przez rzekę doliny, która na wysokości miasta osiąga szerokość ok 700m. Otoczone jest ze wszystkich stron stosunkowo łagodnymi górami, porośniętymi lasami świerkowymi i mieszanymi. Górujący nad miastem Masyw Trojaka (766m n.p.m.), będący celem wycieczek turystów i kuracjuszy poprzecinany jest licznymi potokami biegnącymi wzdłuż linii starych uskoków tektonicznych. Po przeciwnej stronie miasta położony jest Dzielec z kulminacją Szubieńczą Górą (534m n.p.m.) i licznymi skałkami stanowiącymi cel spacerów mieszkańców Lądka i gości. Miejscowość jest wyraźnie podzielona na część miejską zwaną potocznie Rynkiem, oraz część Zdrojową, zwaną Zdrój, odległą od miasta ok 1,5km, zajmującą dno doliny i zbocza okolicznych wzniesień. Również i dalsze okolice Lądka Zdroju to regiony górskie Masywu Śnieżnika, Gór Bialskich i Gór Złotych. Stanowią one interesujące i ważne zaplecze turystyki o róznym stopniu zaawansowania.

Zapraszamy na stronę główną pensojnatu: www.willanatura.pl